У ПАП “Паросток”, яке працює у Тернопільській області, запровадили стріп-тілл — технологію мінімального обробітку ґрунту. Вже у перший рік застосування — урожайність ріпаку зросла з 3,5 тонн до 5 тонн з гектара. Про це розповідає на YouTube-каналі “Український агроном” Сергій Авраменко.

Керівник підприємства Євген Шкобар розповів, що ідею зміни технології виношував довго, а коли запровадив, то жодного разу не пошкодував.

— Мене довго переконували, що ця технологія ефективна, а я ніяк не наважувався спробувати, — розповів аграрій. — Тепер же ж — з радістю готовий ділитися своїм досвідом і усім раджу переходити на цю ефективну енерго- і вологозберігальну технологію. Деякі колеги-аграрії також вже впровадили у себе стріп-тілл, після того, як побачили мій результат. Урожайність ріпаку у нас і раніше була хороша — 3,5 тонни, але 5 тонн вже у перший рік застосування — вразили й переконали в ефективності технології.

Зазначимо, що впровадити стріп-тілл на своєму господарстві Євген Шкобар зміг за допомогою спеціальної сівалки. Машина за один захід виконує три операції: зрушує ґрунт, вносить у цей свіжозрушений ґрунт насіння і прикочує посів. До того ж сівалка дає змогу також вносити у ґрунт і добриво. Однак високий результат фермер пов’язує не з конкретною машиною для посіву за технологією стріп-тілл, а з самою технологією. Каже, що основне це змінити підхід до роботи в полі, а техніки для цього на ринку представлено достатньо.

— Раніше ми використовували сівалку, яка робила суцільний посів на попередньо виораному полі. Насіння у цьому випадку потрапляло у пересохлий верхній шар ґрунту, що не сприяло рівномірному проростанню, відтак і дружнім сходам. Сьогодні ми маємо на 30% вищу урожайність і рівномірні якісні сходи, навіть, при мінімальній вологості. Вважаю стріп-тілл дуже вигідною й актуальною технологією, особливо для ріпаку, — зазначив Євген Шкобар.

Підготувала Наталія КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram