В Україні спостерігається стрімкий розвиток виробництва біопрепаратів. Впродовж кількох останніх років їхня частка на ринку засобів захисту рослин зросла з 1,3 до 8,3 %. Про це повідомила директорка з маркетингу компанії БТУ-ЦЕНТР Алла Болоховська під час V міжнародного конгресу «Органічна Україна 2021. Органічне виробництво стосується кожного. Політичний діалог».
Алла Болоховська, директорка з маркетингу БТУ-ЦЕНТР

Водночас, за її словами, зростає і кількість органічних сільськогосподарських угідь. Це означає, що дедалі більше великих агропідприємств бере курс на біологізацію ґрунтів. Зокрема, із застосуванням біофунгіцидів.

NB: Для порівняння, якщо 2018 року у сегменті біопрепаратів переважну частку складали інокулянти, то нині цю нішу зайняли біофунгіциди (63,5 %).

Найактивніше біопрепарати застосовують аграрії Полтавської, Черкаської, Київської та Хмельницької областей. Лідерство у виробництві біопрепаратів для сільського господарства незмінно тримають БТУ-ЦЕНТР, «Компанія Ензим» та «Черкаси біозахист».

Така позитивна динаміка відбувається на фоні стрімкого розвитку ринку біопрепаратів у світі. За словами Алли Болоховської, торік ринок засобів біоконтролю у грошовому еквіваленті склав 5 млрд доларів, біостимуляторів 3 млрд доларів. За пронозами міжнародної аналітичної компанії Dunham Trimmer, у 2025 році ця позначка зросте до 10 млрд доларів.

— Зменшення застосування хімічних препаратів в агровиробництві — у ЄС та світі вже не тренд, а урядові програми, які поступово, але невпинно скорочують обсяг синтетичних і мінеральних хімічних продуктів, що вносяться на поля, — розповідає директорка з маркетингу БТУ-ЦЕНТР Алла Болоховська. — Починаючи з 2012 року, у світі, і в Європі зокрема, помітна тенденція до об’єднання великих хімічних компаній з біологічними. Також останніми роками спостерігається глобальне збільшення органічних угідь. Якщо в 1999 році їх було 11 млн га, то 2019 — 72,3 млн га. Дедалі більшої популярності набуває система обробітку ґрунту за нульовою технологією (no-till). Відповідно, зростає попит на органічну продукцію.

NB: Цікавим є той факт, що органічне виробництво стало трендовим серед світових зірок. Приміром, цю тему активно пропагують британський музикант Стінг та пілот Формули-1 Себастьян Феттель, які вирощують органічну продукцію на власних екофермах.

— Прикметно, що нові бактерії знайдено на міжнародній космічній станції. Дослідники США та Індії виявили там чотири нові штами мікроорганізмів. Дослідили їх, дали назву і визначили, що бактерії активно фіксують азот, сприяють розвитку рослин, захищають їх від патогенів. Це ще раз підтверджує, що мікробні препарати — це технології майбутнього, — наголосила Алла Болоховська.

Марія Безкоровайна

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram