На Публічній кадастровій карті з’явився новий інформаційний шар “Інформація щодо розпаювання земель”. Про це повідомила Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Новий розділ містить дані про окремі колективні сільськогосподарські підприємства. Також посилання на проєкти землеустрою, на основі яких були виділені земельні паї. На сьогодні портал містить 43 225 цифрових растрових зображеня планів приватизації щодо 6 499 колективних сільськогосподарських підприємств. На разі він працює у тестовому режимі.

У відомстві зазначили, що публікація таких даних дасть змогу отримати інформацію про результати приватизації та розташування земельних ділянок навіть стосовно тих земель, які не були зареєстровані у Держземкадастрі та у реєстрі речових прав. Завдяки цьому фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства отримають додаткові дані для кращого управління своїм земельним банком.

Додали, що ці дані також будуть корисними під час розробки комплексних планів просторового розвитку територій громад. Особливо, зважаючи на те, що відповідно до законодавства, усі паї, які залишатимуться не витребуваними до 2025 року, мають бути передані у комунальну власність.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram