Väderstad представить на Agritechnica дві нові сівалки

Зернова сівалка Väderstad Inspire 1200C

Продовжуємо знайомитися та знайомити наших читачів із планами великих виробників сільськогосподарської техніки на виставку Agritechnica. Компанія Väderstad їх представила журналістам зі всього світу на цифровій пресконференції.

Віцепрезидент з продажу та маркетингу компанії Väderstad Маттіас Ховнерт (Mattias Hovnert)  розповів, що цьогоріч компанія інвестувала рекордно велику суму у створення нових продуктів — € 22 млн. Він зазначив, що це більше, аніж будь-коли. Завдяки цьому у грошовому еквіваленті компанія зросла на 21%.

Говорячи про країни, в яких цьогоріч продажі техніки Väderstad зросли найбільше, Маттіас Ховнерт України не згадав (назвавши Канаду, Росію, Німеччину та Угорщину — ред.), однак зазначив, що у нашій країні також помітне зростання показників продажів. До того ж, він бачить великі перспективи на українському ринку для новинок. Детальніше ознайомитись з ними можна буде під час виставки Agritechnica, далі — розповідаємо чого очікувати.

Зернова сівалка Inspire 1200C/S

Представляючи цю машину, у компанії зазначили, що вона перенесла Väderstad у сегмент широкозахватних 12-метрових зернових сівалок.

Зернова сівалка Väderstad Inspire 1200C

— Ця сівалка створена для аграріїв, яким потрібна техніка з високою продуктивністю та якісним висівом. Вона компактна і для використання в роботі в полі, і під час транспортування. Найбільшу перспективу для неї ми бачимо для великих господарств, — розповів комерційний продакт менеджер компанії Väderstad Бйорн Жаенссон.

Він зазначив, що сівалка добре адаптується до будь-яких нерівностей поверхні поля. Це забезпечує чутлива система дводискових сошників із спеціальною гідравлічною системою довантаження — завдяки їй задана глибина висіву завжди стабільна.

Зернова сівалка Inspire буде доступна у двох моделях: Inspire 1200S і Inspire 1200C. Перша версія — з бункером 5000 літрів для насіння, суто для висіву посівного матеріалу сільськогосподарських культур. Inspire 1200C має, за словами менеджерів Väderstad, один із найбільших бункерів у своїй категорії — 7200 літрів. Він розділений на два відділи: для завантаження насіння та для добрива.

NB: При виході з бункера під час сівби Inspire 1200C насіння і добрива змішуються в одному повітряному потоці та разом потрапляють у ґрунт.

Зернова сівалка Väderstad Inspire 1200C

Бйорн Жаенссон розповів, що ця сівалка має унікальну функцію точності висіву в сегменті 12-метрових зернових сівалок. Вона контролює процес посіву у восьми окремих секціях, здійснюючи посекційний контроль на ширину 1,5 м, і має можливість підтримувати змінні норми висіву по всій ширині захвату згідно з картами завдань, прописаними в навігаційних системах.

Зазначимо, що доступною для замовлення машина буде наприкінці 2022 року.

Сівалка точного висіву Tempo L Central Fill 16-24 зі системою централізованого завантаження

Серійне виробництво та прийом замовлень на цю новинку Väderstad планує розпочати також наприкінці 2022 року. В компанії називають Tempo L рекордсменкою, адже 2017 року сівалка за 24 години засіяла 502,05 га кукурудзи. Обіцяють, що нова модель — Tempo L Central Fill 16-24 — буде ще продуктивнішою завдяки можливості завантаження як насіння, так і добрив за допомогою центрального бункера.

— Система централізованого завантаження означає, що замість засипання насіння в індивідуальний бункер кожної висівної секції, аграрій зможе завантажити лише один великий центральний бункер. Сівалка розподілить насіння та добрива до кожного рядка. Все це здійснюватиметься з рекордною швидкістю та точністю, розповів Маттіас Ховнерт.

Він додав, що технологія централізованого завантаження дуже інтуїтивна: кожна висівна секція миттєво забезпечується необхідною кількістю насіння для роботи високоточної висівної системи PowerShoot.

Сівалка точного висіву Tempo L Central Fill 16-24 зі системою централізованого завантаження

Tempo L Central Fill буде доступна з 16 або 24 рядами, з міжряддям від 450 до 762 мм, обладнана бункером загальним об’ємом 7200 літрів. Бункер вміщує 2200 л насіння та 5000 л добрив. Особливістю бункера є два вентилятори у передній частині, які забезпечують високу продуктивність дозування посівного матеріалу та добрив.

Сівалка точного висіву Tempo L Central Fill 16-24 зі системою централізованого завантаження

Директор компанії Väderstad в Україні Віталій Філатов розповів, що з виходом сівалки точного висіву Tempo L Central Fill 16-24 Väderstad очікує прориву на українському ринку.

— Україна є лідером в Європі з виробництва соняшнику та кукурудзи це саме ті культури, на яких допомагають заробляти машини такого типу, зазначив Віталій Філатов.

Він також запевнив, що постачання всієї техніки Väderstad здійснюватиме в Україну безперебійно, незалежно від подальшої ситуації з COVID-19. Стабільне виробництво компанії забезпечує автономний завод у Швеції та окремий завод неподалік нього з виготовлення робочих органів. До того ж, за словами Віталія Філатова, 10 років тому Väderstad відкрив склад металу, де постійно є запаси сировини на 3-4 місяці стабільного виробництва без цінових коливань.

Наталія КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram