Українські агровинахідники спроектували та почали розробку мікроферми, яка сконструйована на основі світлодіодного освітлення, розумних датчиків та інтелектуальної системи керування. Як зазначають автори проекту, саме з цих базових складових будуватимуться майбутні автоматизовані мегаферми для забезпечення їжею населення планети.

— Віддалене мікрофермерство допоможе контролювати процес створення їжі, яку ми будемо споживати. Ми можемо вирощувати для себе і своїх друзів чи замовляти продукти в мікрофермерів, яким довіряємо, бо бачимо їх роботу на власні очі, — розповів партнер проекту та співзасновник компанії GrowPro Денис Тарасов.

Проект об’єднує в собі біологічні аспекти культивації рослин, технології інтернету та машинного навчання.

Cyber Ponic One — це не черговий пристрій типу «посадив і виросло». Це, в першу чергу, інструмент для взаємодії та автоматичного пошуку найоптимальніших умов для вирощування. Ці умови вираховуються з колективного досвіду усіх користувачів і постійно вдосконалюються, — зазначив  винахідник проекту Андрій Яремич.

За 2 роки з моменту представлення першого робочого прототипу Cyber Ponic команда вдосконалила технічні вузли, перевірку та підбір електронних компонентів. Було створено повноцінний демонстраційний зразок, з яким команда в жовтні 2017 року брала участь у міжнародній виставці CannaBizz у Варшаві, де отримала безліч позитивних відгуків від експертів, пропозиції щодо співпраці.

Зараз винахідники вийшли на краудфандинг-майданчик, аби знайти партнерів та фінансову підтримку для випуску повнофункціональних систем, на яких можна тестувати процес вирощування та відслідковувати реакцію рослин на різні параметри. А також заохочувати до цього процесу фахівців та спостерігачів, створюючи платформу для подальшої колективної взаємодії. Для реалізації  ідеї винахідникам потрібно 200 тисяч гривень.