Червень — вдалий період для підживлення картоплі, особливо її листя. До прикладу, можна використовувати водний розчин карбаміду з концентрацією до 6-8%. А впродовж вегетаційного періоду рекомендується робити від 2 до 4 таких обприскувань з інтервалом 10-14 днів.
Обробку картоплі карбамідом можна також комбінувати із застосуванням сульфату магнію. Сульфат магнію, або гептагідрат, слід використовувати для 5% -го перехресного зв’язку між сполуками (сульфату гептагідрату) або 3% (моногідрату сульфату магнію).
Також він необхідний для розчину карбаміду. Загалом обробку карбамідом та сульфатом магнію можна проводити під час цвітіння картоплі (до фази утворення ягід).
Скроплювати насадження краще ввечері або рано вранці при температурі 12-15 °C і високій вологості. Під час посухи, сильної інсоляції і високої температури живлення слід призупинити. Перш за все рослини можна спалити, а по-друге процедура просто буде неефективною.
При приготуванні розчину розпилювач слід наповнити водою до приблизно 2/3 обсягу і додати визначену дозу карбаміду. Після розчинення варто додати гептагідрат, який повинен використовуватися відразу після приготування.
При цьому застосування карбаміду і сульфату магнію можна поєднувати з обробками фунгіцидами.
Підготувала Ірина Шевчук