Приблизно за останні тридцять років кліматичні умови в Україні, як і у всьому світі, суттєво змінилися. Особливо це помітно взимку, коли температура тримається вище 0°С, а сама тривалість зими стала меншою. Зокрема, цього року весна почалась хоч і відповідно до кліматичних норм, але була дуже стрімкою. Як наслідок, багато рослин почали розвиватись дуже стрімко. Це дає підстави говорити про можливість збору подвійного урожаю овочів у рік.


Зокрема при високих температурах рослини цвітуть швидше, а період їх плодоношення скорочується. Цю особливість можуть використовувати фермери і городники, оскільки при правильному підході в Україні можна буде збирати два врожаї.

До прикладу, кліматичні умови України вже дозволяють вирощувати два врожаї картоплі. Адже якщо сорт ранньої картоплі вийде зібрати в червні, то в липні можна посадити картоплю знову. До осені тепла цілком вистачить для того, щоб зібрати другий урожай молодої картоплі. Також при сучасному кліматі українці зможуть двічі за рік посадити гарбузи, кабачки і кукурудзу. До жовтня здатні плодоносити деякі сорти малини, ожини та полуниці.


Також через теплі зими покращилися умови вирощування озимих культур. Якщо раніше щорічно вимерзало до 30% врожаю, то за останні 25 років цей показник скоротився до 10-12%, а в останні роки цей показник взагалі знизився до  3-5% озимих.

Через зміну клімату в Україні тепер вирощують і низку екзотичних культур, як от бавовна. А через 10 років, коли середня температура підніметься ще на 1-2 градуси, українці навіть зможуть спробувати вирощувати цитрусові.