Кількість заблокованих накладних скорочується, але все ще дуже велика

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-25
Перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк вважає, що в Україні поліпшується ситуація із блокуванням податкових накладних. Як GrowHow стало відомо з каналу нардепа у Телеграмі, у січні заблокованими залишаються 0,99% документів проти 1,75% у листопаді.

Ярослав Железняк зазначив, що на початку січня кількість заблокованих накладних впала до 1,07%. Після ж впровадження змін щодо блокування накладних (з 11 січня),  показник впав нижче 1% (до 0,99%).

Хоч тенденція до зменшення кількості заблокованих податкових накладних позитивна, кількість блокувань все ж завелика. За словами нардепа, раніше середній показник коливався в межах 0,6-0,8%. Він також зазначив, що наразі активно працює робоча група з представниками експертного середовища та бізнес-асоціацій для подальшого удосконалення системи.

— Показник до якого має прийти система вже в цьому році — це не більше 0,2%, що буде майже непомітно для бізнес середовища, — розповів Ярослав Железняк.

Нагадаємо, що ситуація із блокуванням накладних значно погіршилася у четвертому кварталі 2022 року, після оновлення Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. У жовтні кількість блокувань зросла до 1,52%, а у листопаді — до 1,75%. У грудні ця кількість зменшилася до 1,46%, але все ще залишалася дуже високою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram