Кабмін зробив жорсткішим порядок моніторингу податкових накладних — варто очікувати більше блокувань

Уряд вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідна Постанова від 12 жовтня 2022 р. №1154 вже доступна сайті Кабінета Міністрів.

Як повідомив i.factor.ua, це рішення прийнято на підставі заяв Мінфіну про виявлення численних випадків маніпулювання показниками та ознаками, визначеними Порядком блокування ПН/РК, у разі відповідності яким подані для реєстрації в Реєстрі ПН/РК не перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку та критеріям ризиковості здійснення операцій.

Для запобігання порушень законодавства з ПДВ, Кабмін вирішив зробити жорсткішим порядок моніторингу ПН/РК.

Зміни полягають у:

  • Виключенні можливості безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача — платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику. Таким чином, більша кількість розрахунків коригування підлягатиме моніторингу.
  • Встаноленні вимоги щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку. З урахуванням цього, блокуватися будуть ПН/РК не лише у разі ризиковості платника, який склав такий документ, а й у разі ризиковості платника, який надіслав такий документ. Таким чином, “мінусовий” РК, відправлений на реєстрацію ризиковим покупцем, також буде блокуватися.
  • Визначенні умов, при яких ДПС може прийняти рішення про неврахування вже врахованої таблиці платника:

– стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника;

– до ДПС надійшла інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податків, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів згідно з УКТЗЕД або кодам послуг, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.

  • Внесенні у правила визначення ризиковості здійснення операцій. Так, ДПС перевіряє віртуальні залишки ризикових товарів і у разі перевищення реалізуємих товарів над залишками у 1,5 рази, блокує податкові накладні. Зазначимо, що перелік цих ризикових товарів дуже великий. Але, з урахуванням змін, ДПС буде перевіряти не тільки залишки ризикових, а й всіх товарів.

Таким чином, ще більша кількість ПН/РК може потрапити під блокування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram