Пріоритетним регіоном із розмінування визначено Миколаївщину — Микола Сольський

Микола Сольський
Фото: Мінагрополітики
Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-09
Блокування податкових накладних є однією з ключових труднощів для агровиробників. Як повідомила GrowHow пресслужба Мінагрополітики, про це зазначили аграрії з тимчасово окупованих та деокупованих територій України під час зустрічі з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським та його заступниками.

Серед важливих проблем виробники виділили також: судові позови за нараховані комунальні послуги для підприємств, що опинилися під окупацією і реально ці послуги не споживали; отримання кредитування в межах «5-7-9», а також позови за непогашення кредитних заборгованостей; розмінування територій; зміни в оподаткуванні; невизначеність законодавства в аспекті колабораціонізму; бронювання працівників.

У свою чергу Микола Сольський запевнив, що уряд працює над вирішенням проблем. Зокрема, найближчим часом планує відновити пільгове кредитування для аграріїв у межах програми «5-7-9». Розмір кредитної гарантії буде на рівні 50% від суми кредиту.

Щодо податкових і митних пільг, то, як підкреслив міністр, на розгляді Верховної Ради перебувають законопроєкти, що передбачають звільнення від оподаткування платників єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки, що розташовані на територіях бойових дій та/або тимчасово окупованих територіях. Також депутати розглядають документи, що звільняють від сплати податку на нерухомість власників знищеного або пошкодженого майна в результаті збройної агресії росії.

NB: За результатами обговорення фінансових проблем аграріїв Микола Сольський доручив організувати наради з керівництвом Нацбанку для обговорення конкретних кейсів, які були озвучені під час зустрічі.

Міністр також повідомив, що на сьогодні пріоритетним регіоном із розмінування визначено Миколаївську область. Перелік із територій, які розміновуватимуть в першу чергу, формує ОВА, відтак сформовані заявки вона передає до Мінагрополітики й ДСНС. Наразі в першу чергу спеціалісти з розмінування працюють із 3 тис. га овочевих земель у регіоні. До процесу підключено 9 іноземних операторів та вітчизняних фахівців.

Окрім цього, невдовзі стартує пілотний проєкт з розмінування, який Мінагрополітики реалізовуватиме спільно з ФАО. Пілотною областю в межах нього стане Харківська. Заявки прийматимуться через ДАР.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram