Під час перепідписання зернової угоди можливе призупинення роботи портів

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-25
Під час перепідписання зернової угоди, яке заплановане на лютий, можливе призупинення роботи морських портів, що негативно позначиться на цінах на пшеницю. Про це GrowHow повідомили аналітики кооперативу «ПУСК» під час брифінгу.

Наразі росія вже чинить штучні перепони для дії гуманітарного коридору. Як зазначив аналітик Олексій Тартаковський, кількіть комісій для перевірки суден у Босфорі росіяни вже скоротили, що гальмує експорт українського зерна.

— Наближається термін перепідписання зернової угоди, рф вже створює цирк шапіто. Ймовірно, що угоду буде продовжено, але перепони від рф будуть постійно. Треба готуватись, що тиждень-два порти можуть не працювати, — зауважив фахівець.

Аналітик відзначив, що надалі ціни на пшеницю опускатимуться в очікуванні перемовин по зерновому коридору. До 10-15 лютого вони можуть знизитися до $215-220/т, порівняно з зафіксованим зараз локальним максимумом на рівні $225/т.

Однак таке ймовірне зниження фахівці вважають скоріше кореляцією ринку, а не трендом, зазначивши, що після переукладення зернової угоди ціни стабілізуються.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram