Британія тимчасово дозволила неонікотиноїдні пестициди для обробки цукрових буряків.

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-25
Міністерство сільського господарства та навколишнього середовища Великобританії (Defra) затвердило тимчасовий дозвіл на використання неонікотиноїдних пестицидів для обробки цукрових буряків.

Рішення прийняли через ризик загрози для врожаю від вірусної жовтяниці. Британські фахівці побоюються, що цьогоріч може повторитися сценарій 2020 року, коли країна втратила 25% урожаю цукрових буряків. При тому, що Британія виготовляє лише 50% цукру від внутрішньої потреби. Тоді економічні втрати фахівці оцінили у 67 млн фунтів стерлінгів ($82,6 млн).

Варто зазначити, що до екстреного дозволу Defra доклало суворі умови, згідно з якими ситуація вважається надзвичайною. Так, заявка може бути подана тільки в тому випадку, якщо незалежне моделювання дало прогноз щодо захворюваності на вірус жовтухи не менше 63%. Якщо поріг не досягнуто, то насіння, оброблене неонікотиноїдами, застосовувати забороняється.

Читайте також: Французька компанія виготовила екологічне авіаційне паливо з бурякового жому

Якщо ж поріг досягнуто та дозволено екстрене використання пестицидів, то будуть застосовуватись додаткові суворі умови для мінімізації ризиків для довкілля. Так, аграріям протягом кількох років не можна буде садити квітучі культури на полях, де засівалося оброблене насіння.

У міністерстві сільського господарства Британії наголосили, що подібні дозволи даються на короткий термін і в надзвичайних обставинах, «коли це необхідно через небезпеку, яку не можна стримати жодними іншими розумними засобами», а інші засоби є мало ефективними для боротьби з вірусом.

— Ми усвідомлюємо потенційну небезпеку спалаху вірусу жовтухи для цукрових буряків у країні та її вплив на виробництво цукру у Великобританії. Тому після ретельного розгляду ми вважаємо видачу екстреного дозволу необхідним заходом для захисту галузі, — заявив міністр сільського господарства Британії Марк Спенсер.

Нагадаємо, Верховний суд Євросоюзу нещодавно заборонив країнам блоку робити тимчасові винятки у забороні застосування отруйних для бджіл пестицидів, навіть незважаючи на надзвичайні ситуації. Франція вже відкликала дозвіл на використання неонікотиноїдних пестицідів на цукрових буряках.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram