Франція скасувала дозвіл на використання пестицидів на цукрових буряках

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-24
Франція відмовилася від планів дозволити виробникам цукрових буряків знову використовувати пестициди, заборонені через ризики для бджіл. Як повідомив Reuters, таке рішення прийняли після того, як суд Європейського Союзу відхилив такі винятки.

У 2020 році французьких виробників цукрових буряків звільнили від загальної заборони використання неонікотиноїдних інсектицидів терміном до трьох років. Уряд вже готував третій та останній щорічний дозвіл на їх використання у 2023 році. Однак суд ЄС заявив, що країни-членкині не повинні мати винятків для використання насіння сільськогосподарських культур, обробленого неонікотиноїдами.

Трирічне звільнення було спрямоване на захист посівів від вірусної жовтухи, яка знищила цукрові буряки врожаю 2020 року. Його метою було дати час сектору для розробки інших альтернативних ефективних рішень для захисту рослин. У зв’язку з несподіваним скасуванням звільнення, французький міністр сільського господарства зазначив, що уряд покриє будь-які збитки виробникам якщо хвороба виникне цього року. Франція також підніме на рівні ЄС питання імпорту цукру та біопалива з етанолу з країн, на які не поширюється обмеження щодо неонікотиноїдів.

Фермери та виробники цукру попереджають, що рішення ЄС може призвести до подальшого скорочення виробництва цукрових буряків і загрожувати майбутньому цукрових заводів, тоді як антипестицидні асоціації схвалили позицію суду, як закриття прогалин у забороні неонікотиноїдів в ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram