Наступного року площі під цукровим буряком у Франції можуть скоротитися вшосте поспіль

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-01
Цього року у Франції очікують спаду виробництва цукрових буряків більше ніж на 7%. Як повідомив Reuters, скорочення спричинене посухою, яка влітку сильно вдарила по врожайності.

Цьогорічна ситуація може також спричинити скорочення площ під цукровим буряком наступного сезону. Французьки виробники вже заявили про готовність перейти на більш прибуткові зернові культури.

— До літа ми сподівалися на рекордний урожай, але, швидше за все, врожайність складе менше 80 т на гектар. Це величезне розчарування, — сказав голова групи виробників цукрового буряка CGB Франк Зандер.

У CGB повідомили, що у 2022/2023 МР виробництво цукру складе 3,6 млн т. Минулого ж сезону французькі виробники отримали 3,9 млн т цукрових коренів. Франк Зандер зазначив, що ймовірне скорочення площ під цукровим буряком наступного року стане шостим поспіль скороченням.

Генеральний директор CGB Ніколас Ріалланд вважає, що обмежити падіння посівних площ у 2023 році може підвищення ціни на цукровий буряк.

Додамо, що після скорочення виробництва цукрових буряків у 2020 році, щоб допомогти фермерам і виробникам цукру, Франція скасувала заборону на використання на посівах цукрових буряків неонікотиноїдів — хімічних речовин, які вважаються шкідливими для бджіл. Однак заборона скасована до 2023 року, а альтернативи, яка б забезпечила подібну врожайність французькі дослідники поки не знайшли.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram