Фермери південних областей почали садити картоплю ще в січні, а в середині березня ці роботи планують розпочати професійні картоплярі Чернігівщини. Про це повідомляє Agravery.

За словами виконавчого директора Української асоціації виробників картоплі Оксани Руженкової, завдяки теплій зимі фермери цього року змогли раніше почати садити картоплю, оскільки земля не дуже промерзла.Але якщо для Півдня така ситуація не є незвичною, то для Чернігівської області це вперше.

— Існує ризик заморозків на ґрунті, але аграрії більше бояться весняної і літньої засухи, тому починають садити. Якщо садити зараз, то є шанс потрапити під весняні дощі. В іншому випадку розраховувати на гарний врожай не варто, адже в господарствах нема систем зрошення. Якщо в такій ситуації садити картоплю в традиційні терміни, то це гарантовано призведе до краху, — сказала Руженкова. 

Вона зауважила, що сільгоспвиробники свідомо зараз йдуть на ризик, проте такий прийом неоднодноразово спрацьовував і показував хороший результат.

Оксана Руженкова додала, що виробники на Закарпатті почали садити картоплю в теплицях ще в січні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram