Інфляція зростає, але не так стрімко, як раніше прогнозувалося — Нацбанк

Фото: Oleksandr Brovko (on Unsplash)
Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-08
За підсумками жовтня зростання споживчих цін в Україні пришвидшилося до 26,6% у річному вимірі. Про це GrowHow повідомила пресслужба Нацбанку України.

Щодо листопада, то, за попередніми оцінками НБУ, інфляція надалі зростала, але нижчими темпами, ніж передбачалося у жовтневому прогнозі. Основними чинниками прискорення інфляції регулятор назвав наслідки воєнних дій та окупації окремих регіонів України. Насамперед це впливає на збільшення виробничих витрат бізнесу та призводить до дефіциту окремої продукції.

Зокрема, в останні місяці суттєво зросли витрати підприємств на підтримку безперебійної роботи в умовах періодичних відключень електроенергії. До того ж її дефіцит призводить до скорочення виробництва і, відповідно, пропозиції товарів.

У Нацбанку зазначили, що зростання попиту населення на паливо в умовах регулярних відключень створює додатковий тиск на вартість енергоносіїв. Усі ці чинники спричиняють подорожчання широкого спектра товарів і послуг.

— Попри це, загальна динаміка інфляції залишається контрольованою та навіть дещо нижчою, ніж траєкторія жовтневого макроекономічного прогнозу НБУ. Поступове посилення монетарних умов після червневого підвищення облікової ставки до 25% та фіксація офіційного курсу гривні відіграють вагому роль для стабілізації інфляційних очікувань, — зазначили у НБУ.

У відомстві додали, що завдяки надходженню значної фінансової допомоги зросли міжнародні резерви, що посилює спроможність Нацбанку і надалі забезпечувати курсову стабільність.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram