Наступного року у парку ТОВ «Адамівка Агро» вже буде не два, а три плуги Juwel 10 від компанії LEMKEN. Новинка, випробувана на важких ґрунтах упродовж непростого сезону-2022, виявилася настільки продуктивною і так припала до душі, що розширюючи парк плугів, підприємство знову віддало перевагу саме цій моделі. Чим же Juwel 10 заворожили аграріїв?  

Навісний плуг — мобільний, легкий, потужний

Понад три тисячі гектарів сільгоспугідь, розташованих на Хмельниччині неподалік від обласного центру, обробляє ТОВ «Адамівка Агро». Сільгоспвиробники вирощують польові та технічні культури. У сівозміні переважають зернові, озимий ріпак, соя, на деяких ділянках культивують гречку, невеликі площі відводять під картоплю.

Виконавчий директор ТОВ «Адамівка Агро» Володимир Савіцький задоволений плугами Juwel 10.

— За механічним складом ґрунти у нас складні — це важкий суглинок, чорноземи, опідзолені, темно-сірі та сірі ґрунти, — вводить в курс справи виконавчий директор ТОВ «Адамівка Агро» Володимир Савіцький. — Тому працюємо здебільшого за класичною технологією, застосовуючи оранку і подальший обробіток ґрунтів.

Всім культурам зі стрижневою кореневою системою у господарстві створюють гарне ложе — тоді не лише корені, а й рослина загалом розвивається краще. Під зернові у господарстві практикують поверхневий обробіток ґрунту, а от ділянки, на яких висівають ріпак та сою, потребують оранки.

— Ми мали старі плуги, а із збільшенням земельного банку гостро постала потреба в оновленні парку, — розповідає Володимир Савіцький. — У нас складний рельєф, конфігурація ділянок нестандартна — не геометрична, до того ж, наділи невеликого розміру — в середньому по 30-60 гектарів.

До наявних напівнавісних плугів планували докупити ефективніші, які б краще справлялися із важкими ґрунтами та особливостями полів. Щоб підібрати оптимальний варіант, у господарстві порівняли напівнавісні та навісні агрегати, щоправда, старих зразків. Це дало змогу побачити плюси та мінуси різних типів плугів і визначитися, який інвентар все-таки краще підходить для полів, що мають в обробітку.

— Ми бачили, що розворот напівнавісного плуга в кінці загінки займає багато часу, тоді як навісний плуг економить і час, і пальне, а площа оранки за зміну виходить однаковісінька. Вирішили оновлювати парк саме навісними плугами, але вже не п’ятикорпусними, які у нас були, а більш продуктивними — шестикорпусними, — пригадує, як народжувалося рішення, Олександр Дудар, головний інженер ТОВ «Адамівка Агро». — Були пропозиції від різних фірм, але нас зацікавила модель, яка саме з’явилася в Україні — навісний оборотний плуг LEMKEN Juwel 10 — навіть кращий, ніж ми хотіли — із сімома — корпусами, спеціально розроблений для потужних тракторів і найважчих умов експлуатації.

«Ми придбали навіть кращі плуги, ніж хотіли — із сімома корпусами, спеціально розроблені для потужних тракторів і найважчих умов експлуатації», — каже Олександр Дудар, головний інженер ТОВ «Адамівка Агро».

Ніби спеціально створений для «Адамівка Агро», усміхається інженер. Із представниками компанії-виробника детально обговорити всі технічні параметри механізму.

NB: Основною перевагою стало те, що Juwel 10  може агрегатуватись з трактором до 450 к.с. і відмінно працюють з тракторами JOHN DEERE 8335 R потужністю приблизно 340 к.с., які агропідприємство використовує для оранки. Для господарства також було важливо, що модель оснащена рамою з розрізом 160×160х10 мм і поворотною віссю діаметром 130 мм, що дають можливість Juwel 10 справлятись навіть з найважчими умовами.

Нові плуги легко йдуть, швидше розвертаються, ніж напівнавісні плуги і дають дуже хорошу якість оранки.

Juwel 10 перевершив сподівання

Вивчивши всі за та проти, в ТОВ «Адамівка Агро» потужно зміцнили свій парк — придбали відразу два навісних агрегати Juwel 10, якими вже цієї осені  виорали вже майже 800 га ріллі.

— Залежно від поля, його конфігурації, вологості проходимо в середньому по 30-40 гектарів за зміну, п’ятикорпусними виорювали 20-25 гектарів, — констатує факти Володимир Савіцький. — Механізатори задоволені, тому що Juwel 10 від LEMKEN легше йде, швидше розвертається, ніж ті, якими ми користувалися раніше, і дає набагато кращу якість оранки. Працюємо з передплужниками, оремо на глибину 25 см. Найперше нові плуги задіяли після зернових, виорали стерньові, зорали поле по сої — результатом задоволені. Заробляння у ґрунт пожнивних решток теж можемо оцінити на відмінно — огріхів немає.

Запуск плугів Juwel 10  в роботу зайняв всього кілька годин, механізатори агропідприємства легко засвоїли нюанси налаштування, які просто та доступно пояснили працівники сервісної служби дистриб’ютора — компанії «Агротерра». Разом із колегами відразу ж встановили ширину захоплення кожного корпусу, обравши із-поміж чотирьох доступних опцій оптимальну для господарства — 38 см. До речі, ширина захоплення кожного корпусу регулюється лише одним відповідним гвинтом, то ж зміна не є проблемою.

NB: Кут нахилу плуга, залежно від комплектації, можна встановлювати як механічно, так і за допомогою електрогідравлічної системи управління пристроєм обороту прямо з кабіни трактора.

Налаштування глибини обробітку відбувається спочатку на опорному колесі, потім на задній навісці трактора і теж легко корегується без допомоги інструментів. Просто регулюються і передплужники — для цього потрібно лише зняти фіксатор, опустити його нижче чи підняти вище. Опорне колесо швидко перекладається у транспортну позицію та слугує як опорно-транспортне для переїздів.

Глибина обробітку спочатку налаштовується на опорному колесі, потім на задній навісці трактора і легко корегується без допомоги інструментів.

— Плуг дуже подобається — рілля вирівняна, великий діапазон регулювання — що першого корпусу, що ширини колії, адже ширина коліс на наших різних тракторах різна, але Juwel 10 з цим легко справляється, — радіє, що плуг вписався якнайкраще відповідає потребам господарства Олександр Дудар.

NB: Як і сподівалися аграрії, за рахунок того, що навісні плуги Juwel 10 значно коротші, та легші, ніж напівнавісні, вони більш маневрені у полі, витрачають менше часу на розворот, швидше та якісніше обробляють вузькі ділянки.

Підсилення рами плуга додатковими пластинами, заявлене виробником, теж виконує свою функцію. В процесі експлуатації сільгоспвиробники переконалися, що зміцнення рами плуга унеможливлює її розривання (як під час переїздів, так і в процесі роботи), одночасно даючи можливість максимально завантажити потужність трактора.

Модель оснащена рамою з розрізом 160×160 мм і поворотною віссю діаметром 130 мм, що дають можливість Juwel 10 справлятись навіть з найважчими умовами.

Кожним плугом станом на зараз ми виорали майже по 400 гектарів. Для наших суглинків це суттєве навантаження, але деталі виглядають як новенькі: передплужник, долото, леміш, грудинка, відвали мають практично непомітний знос, а наробіток — чималий, — розкриває деталі інженер Олександр Дудар. — В конструкції плуга під час перевороту було заявлено складання рами — нас зацікавила ця прогресивна характеристика. Дуже подобається, як LEMKEN її продумав та реалізував в Juwel 10 — при обертанні рама вирівнюється, обертається і ставиться в робочу позицію, що не допускає розбивання навіски трактора та дозволяє зробити процес обороту навколо осі. Плуги оснащені амортизаторами верхньої тяги. Водночас гідравлічний циліндр у башті плуга амортизує коливання, що виникають під час наїзду на нерівності ґрунту з піднятим знаряддям.

Інженерна служба «Адамівка Агро» обрала в комплектації посилену стійку передплужника, підсилювати стійку основного корпусу не стали, хоча така опція була доступна.

— З-поміж запропонованих варіантів відвалів, порадившись з інженером, ми вирішили взяти  суцільні. Найперше, керувалися тим, що вони краще підійдуть для наших важких ґрунтів, до того ж, суцільні відвали дешевші, ніж смугові — зауважує Володимир Савіцький. — І не схибили.

У ТОВ «Адамівка Агро» обрали плуги із суцільними відвалами, котрі себе гарно зарекомендували.

NB: Уже в процесі роботи аграрії помітили, що порівняно з плугами, якими у господарстві користувалися раніше, Juwel 10 робить чисту борозну. За рахунок того, що грудинка має характерний вигин, вона відрізає і нахиляє пласт землі так, що грудки не повертаються у борозну. Під час наступного проходу колеса трактора йдуть по рівній поверхні.

Надійний, якісний, багатий варіантами комплектації

Сергій Мінченко, представник «ЛЕМКЕН-Україна» у східному регіоні.

Сергій Мінченко, представник «ЛЕМКЕН-Україна» у східному регіоні, зауважує, що кожне агропідприємство може підібрати підходящу комплектацію плуга Juwel для основного обробітку ґрунту.

— У товаристві «Адамівка Агро» працюють плуги із суцільними відвалами, вони себе гарно зарекомендували і аграрії задоволені вибором. Наша статистика свідчить про те, що 95% плугів, які постачаються в Україну, укомплектовані смуговими відвалами. Це теж дуже добрий варіант, адже, зі свого боку, «пір’євий» корпус відвалу додатково подрібнює ґрунт та менш схильний до налипання. Пласт землі, який проходить через пір’я, додатково протрушується і, відповідно, подрібнюється, — пояснює Сергій Мінченко.

Плуги Juwel можуть оснащуватися корпусами DuraMaxx, відвали та смуги яких виконані без свердління та штампування. Використання особливо зносостійкої інструментальної сталі гарантує максимальну міцність і тривалий термін служби. Передплужники для заорювання рослинних решток нової, поліпшеної конструкції з оптимізованим розташуванням стійок, навіть у складних умовах гарантують роботу плуга без забивання.

NB: Також Juwel 10 агрегатується із котками-ґрунтоущільнювачами, в тому числі — з VarioPack. Таким чином за один прохід виконуються дві операції: VarioPack закриває вологу та подрібнює рослинні рештки, а плуг оре.

Восьму та десяту моделі Juwel із опцією онленд можна використовувати для роботи з тракторами шириною до 4 м з широкими шинами або гусеницями.

— Модель плуга Juwel поступово замінила нашу дуже відому модель EurOpal. Нові плуги отримали нові електрогідравлічні опції, башти, вали обороту, опорні та опорно-транспортні колеса. Цей плуг  також має раму 160х160х10 мм, вал обороту 130 мм, і це дозволяє використовувати плуг із найпотужнішими тракторами у найтяжчих умовах. Juwel відрізняються моделями — мають різну кількість корпусів, товщину рами і можуть комплектуватися різними компонентами. Клієнтам, у яких не такі потужні трактори, ми можемо пропонувати Juwel 8, Juwel 7 чи Juwel 6 — новий плуг, який LEMKEN представить в Україні у березні 2023 року.

Підсумки першого сезону із Juwel 10: оранка якісна, плуги мобільні та економні, легкі в керуванні, надійні, відмінно справилися з важкими ґрунтами.

У товаристві ж «Адамівка Агро» настільки задоволені якістю оранки, ефективністю, простотою обслуговування, сервісом від дистриб’ютора, що вже цьогоріч прийняли рішення купити ще й третій такий плуг, і отримають його вже наступного року.

—  Ми давно хотіли купити плуги LEMKEN, тому що чули про техніку цього бренду тільки добрі відгуки: LEMKEN, переконували наші колеги, котрі вже користувалися продукцією, — це завжди надійна техніка, — підсумовує Володимир Савіцький. Цьогоріч, використовуючи для оранки плуги Juwel 10, ми теж готові це підтвердити.  

Із Juwel 10 від LEMKEN, кажуть українські аграрії, котрі вже випробували плуг на своїх важких ґрунтах, оранка стає простішою.

Марія БАЙОР, GrowHow

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram