Через віялові відключення електроенергії ВВП цьогоріч може знизитись на 35%

За оцінками Мінекономіки, віялові відключення електроенергії внаслідок російських ракетних атак стали основною причиною спаду виробництва у жовтні на 39%. Якщо відключення електроенергії триватимуть у листопаді-грудні, сукупні додаткові втрати економіки можуть скласти 1-2 в.п. ВВП. Про це повідомив член Ради НБУ Богдан Данилишин.

За його словами, це може призвести до зміщення оцінки скорочення ВВП у 2022 р. з близько 1/3 до 35%. Водночас, Данилишин додав, що вплив відключень електрики може бути вкрай нерівномірним. Для підприємств, які, наприклад, можуть відносно швидко переорієнтувати виробництво на нічні зміни він може бути незначним. Для сфер послуг та торгівлі — суттєвим.

Щодо валютного ринку, він повідомив, що збільшення пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків на фоні помірнішого зростання попиту на неї обумовило близьке до збалансованого сальдо операцій на міжбанківському ринку за клієнтськими угодами. Це дозволило скоротити продаж іноземної валюти Нацбанком минулого тижня до $326,5 млн (порівняно з $410 млн за тиждень до цього).

— Загалом, за 10 місяців 2022 року чисті інтервенції з продажу іноземної валюти (доларів США та євро) становили понад $20,2 млрд. Це було ключовим фактором скорочення міжнародних резервів України, — зазначив Богдан Данилишин.

Додамо, що станом на 1 листопада 2022 року міжнародні резерви України становили $25,2 млрд (+5,5% за місяць та -18,4% з початку року). Їх збільшення у жовтні завдячує передусім надходженням фінансової допомоги від міжнародних партнерів: $2 млрд — від ЄС, $1,3 млрд — від МВФ, $0,5 — від Світового банку, а також $0,4 млрд — від розміщення ОВДП в іноземній валюті.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram