В Україні спростили реєстрацію сортів рослин, які вже зареєстровані у ЄС та США

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу». Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Документ спрощує процедуру експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння і садивного матеріалу. Зокрема, вводить механізм електронної подачі заявки на сорт та скорочує терміни розгляду заявки. Також серед нововведень:

  • скасування обов’язкового подання в матеріалах заявки показників придатності на поширення культур, які проходять дослідження;
  • запровадження електронних сервісів отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння для дослідних цілей;
  • встановлення критеріїв для уповноваження органів сертифікації, зокрема, щодо наявності власної акредитованої лабораторії;
  • надання права будь-якій особі подавати заявку на поширення сорту та набувати статус підтримувача на сорти, які мають статус сортів суспільного надбання;
  • спрощення процедури ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, сортів, відомості щодо яких містить реєстр сортів рослин України.

Також Закон знімає обмеження на ввезення в Україну зразків насіння для дослідних і селекційних цілей, зокрема на отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння. Згідно з нормами Закону, виробники насіння та розсади тепер мають змогу визначати посівні якості свого матеріалу, за умови отримання уповноваження Мінагрополітики.

Читайте також: В Україні ухвалено зміни до порядку сертифікації насіння

Документ, серед іншого, спрощує реєстрацію сортів, які вже зареєстровані в країнах ЄС та США. Це дає змогу постачати українським аграріям одночасно з агровиробниками ЄС та США насіння найновіших сортів стратегічно важливих для України культур, зокрема кукурудзи, соняшника, сої та лохини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram