Круглий стіл на тему «Впровадження адаптивних технологій в агропромисловому виробництві на Півдні України в умовах глобальних змін клімату» провели 24 червня в Інституті зрошуваного землеробства НААН (селище Наддніпрянське Херсонської області). Метою заходу було створення платформи для діалогу та співпраці представників органів влади, бізнесу, науки та громадськості у визначенні напрямів та інструментів впровадження адаптивних технологій в аграрному виробництві на Півдні України в умовах глобальних змін клімату.

Долучилася до Круглого столу й компанія «Фрегат» – один із найбільших в Україні виробників техніки й обладнання для різних галузей промисловості. У сільському господарстві «Фрегат» відомий своїми рішеннями для іригації: завод пропонує дощувальні машини широкозахватні фермові з електричним приводом ДМФ “Фрегат” і дощувальні машини з гідравлічним приводом ДМУ “Фрегат”.

Під час Круглого столу представники компанії поділитися багаторічним досвідом і презентувати технології від українського виробника, які можуть конкурувати з кращими європейськими аналогами.

Зокрема, система FregatSmart дає змогу аграріям керувати зрошенням дистанційно та економити ресурси.

Керування відбувається через контролер за допомогою монітора з екраном тачскрін. На смартфон, планшет або робочу станцію передаються такі дані:

  • потік води, що йде через лічильник машини у реальному часі, та загальний об’єм, який через нього пройшов;
  • норма зрошення і тиск води на ДМФ;
  • візуальне та графічне зображення машини на полі;
  • рух машини з водою та без води;
  • інформація про погоду, вологість ґрунту тощо.

У разі виникнення аварійної ситуації на машині оператор отримує SMS-сповіщення. До того ж, система FregatSmart оснащена GPS-приймачем для визначення місцеперебування дощувальної машини та GSM-модемом з GPRS для зв’язку зі сервером обробки даних. Отримані відомості можуть зберігатися роками та служити підґрунтям для аналізу. Доступ до сервера здійснюється за логіном та паролем на сайті FregatSmart.com та FregatSmart.com.ua.

– Ми завжди відкриті до співпраці й готові за потреби збільшити обсяги виробництва, аби задовольнити потреби всіх, хто потребує налагодити штучне зрошення за допомогою професіоналів. Наші спеціалісти супроводжують клієнта від першого звернення і консультації щодо підбору оптимальної схеми зрошення до сервісного обслуговування 24/7, – повідомляють у компанії «Фрегат».

Підготувала Марія ХРУНЬ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram