Екологічні тренди vs виживання галузі: пташиний грип змінює парадигму діяльності птахівників

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-01
У галузі птахівництва дадалі частіше лунають заклики про перехід до нової парадигми діяльності. Мова йде про будівництво пташників, які забезпечуватимуть мінімальний контакт із зовнішнім середовищем. Про це GrowHow повідомили у Національній палаті птахівників та виробників кормів Польщі.

Ще два-три роки тому майбутнім птахівництва називали підвищення добробуту птахів відповідно до пропозицій екологічних організацій. Йшлося і про доступ до загонів, і про великі вікна в пташниках тощо. До цього й зараз тяжіє низка розвинених країн. До прикладу, ми повідомляли, що у Данії почався процес впровадження заборони на вирощування курей у клітках. Також і EFSA закликає заборонити клітки для утримання курей. Однак, схоже, потужний спалах пташиного грипу вносить свої поправки у тенденції галузі.

Вірус вже спричинив найгірший за всю історію сезон у таких гігантів птахівництва як США, Великобританія, Франція та Японія. На днях його виявили вже й у Південній Америці — Аргентина та Уругвай ввели надзвичайні запобіжні заходи. В обох країнах наявність вірусу підтвердили у мертвих диких птахів. Інформації про вірус у Бразилії наразі немає.

Зважаючи на ситуацію, дедалі частіше птахівниками пропонують будувати пташники без вікон і з мінімальним контактом із зовнішнім середовищем. Це абсолютно протилежна концепція до вільного вигулу і підвищення добробуту птахів, однак на думку фахівців, не виключено, що у розвитку галузі домінуватиме саме цей напрямок, а не екологічні тренди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram