EFSA закликає заборонити клітки для утримання курей

кури клітка
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-23
Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) опублікувало термінові рекомендації щодо покращення добробуту курчат-бройлерів і курей-несучок, які вирощуються на фермах.

Оцінки, зокрема, вимагають припинення використання кліток для утримання птахів. Законодавча пропозиція щодо цього буде готова орієнтовно у другій половині року.

EFSA визначило понад десяток «дуже значущих наслідків для добробуту» за поточних систем вирощування курей. Йдеться, зокрема, про пошкодження м’яких тканин і шкіри, нездатність самостійно шукати їжу, обмеженність рухів, опорно-рухові розлади та тривалий голод.

У звіті описано, що при утриманні у клітках кури страждають від ураження кісток, групового стресу, нездатності уникати небажаної сексуальної поведінки, добувати їжу та комфортно рухатись.

Ґрунтуючись на своїх висновках, експерти EFSA рекомендують скасувати клітки та забезпечити більш здорове середовище для курей, з більшим простором, платформами для усамітнення, критою верандою для пошуку їжі тощо. Інші рекомендації включають зменшення щільності птахів, пилу та шуму та забезпечення належного освітлення.

Читайте також: У Данії почався процес впровадження заборони на вирощування курей у клітках

Повні результати свого дослідження щодо утримання курчат-бройлерів і курей-несучок EFSA планує представити під час публічного онлайн-заходу 28 березня 2023 р. На травень запланована схожа презентація щодо утримання телят, молочних корів, качок, гусей і перепілок.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram