Станом на кінець травня озимі культури на 70%  були в хорошому стані, що дозволяє прогнозувати хорошу врожайність цих посівів на рівні останніх п’яти років. При цьому ще близько 27% посівів у задовільному стані, тому їхня врожайність буде трохи нижчою за середні п’ять років, йдеться в травневому огляді Укргідрометеоцентру.


— З огляду на фактичний стан посівів, наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті та в зв’язку з агрометеорологічними розрахунками, в нинішньому році врожайність озимих очікується: пшениці — 38 ц/га, жита — 27 ц/га, ячменю — 31 ц/га, — уточнюють експерти.

При цьому, за їхніми даними, лише близько 3% площ озимих посівів перебуває у незадовільному стані, де ймовірна вкрай низька врожайність.За попередніми розрахунками, дозрівання озимих культур цього року у більшості областей відбудеться на 1,5-3 тижні раніше минулих років. Що стосується врожайності, то вона у цьому сезоні може становити близько 26,8 млн тонн, з них пшениці — 23,9 млн тонн, жита — 0,4 млн тонн, ячменю — 2,5 млн тонн.