Станом на початок другої декади жовтня 60-65% площ в Україні мають достатнє зволоження для початку осінньої вегетації озимих зернових культур. Таку оцінку для ІА “АПК-Інформ” озвучила Тетяна Адаменко, кандидат географічних наук, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

— Нові температури повітря, а саме середньодобові вище + 15оС , які переважають в країні, плюс добре зволоження ґрунту — ідеальні умови для того, щоб на шостий-восьмий день після сівби з’явилися сходи озимих. Подібні погодні умови, які дозволять рослинам трохи проростити, дуже важливі, щоб вони були досить розвинені перед входом в зиму, адже вона буде в будь-якому випадку, — наголосила експерт.

Адаменко зазначила, що є райони, де фіксувалося перезволоження ґрунту через випадання двох-трьох місячних норм опадів і там не можуть завершить посівну. Однак в східному регіоні України продовжує зберігатися посуха.

— У частині Сумської й Полтавської областей був дощ наприкінці вересня, тоді як в Харківській, Луганській і Донецькій областях опадів не було взагалі. Більш того, перспективи для їх отримання досить примарний. На поточний момент навіть в південному регіоні країни, де також пройшли невеликі дощі, ситуація краща. Крім Бессарабії, яка страждає від посухи вже не перший рік, — додала вона.

За прогнозами експерта, 17-18 жовтня в Україні очікується похолодання: зниження температури в нічний час доби до + 1-2оС, в денної — до + 8-10оС.

— Після зниження температури, якщо і буде розвиток посівів озимих, то дуже слабкий. Врятувати ситуацію може тільки теплий листопад, проте яким він буде насправді, зараз сказати складно, — підсумувала Адаменко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram