Українському агробізнесу доступні супутникові знімки Planet Labs

AgriChain виводить спостереження за станом посівів на якісно новий рівень. Компанія однією з перших в Україні розпочинає співпрацю з флагманом спостереження за поверхнею землі з космосу ― компанією Planet Labs.

Planet Labs ― це американська приватна компанія, яку створили колишні співробітники NASA ще у 2010 році. Вона досліджує поверхню Землі за допомогою мініатюрних супутників формату CubeSat. Кожен такий супутник має власну назву, але загалом на них кажуть dove (анг. ― голуб). Їхній флот із понад 200 супутників для зйомки Землі є найбільшим в історії за час стеження за нашою планетою.

― Відтепер AgriChain, щоб відстежувати стан посівів, рівень вегетації, якість сходів на полях Астарти буде використовувати не тільки звичні ринку знімки з супутників Sentinel-2, а й співпрацюватиме із компанією Planet Labs. І це лише початок співпраці на базі потужностей Астарти. Надалі ми плануємо розширити співпрацю і надавати послуги для інших учасників ринку на комерційній основі, ─ прокоментувала директорка компанії AgriChain Наталія Богачева.

Кожен «голуб» обладнаний потужним телескопом, камерою та сучасним програмним забезпеченням. Усі сателіти ведуть безперервне знімкування Землі, що дозволяє щодня отримувати зображення поверхні роздільною здатністю до 3,5 метрів на піксель.

У AgriChain зазначили, що співпраця з Planet Labs здатна зробити революцію в спостереженнях за вегетацією полів Астарти. Для агрономічної служби знімки в такій високій якості та з такою частотою дають змогу:

  • ефективніше аналізувати загальний стан поля;
  • виокремлювати проблемні зони;
  • оцінювати у динаміці якість виконання технологічних операцій;
  • прогнозувати планову врожайність;
  • аналізувати вплив погодних умов, природних явищ чи стихійного лиха та оперативно приймати управлінські рішення.

Наталія Богачева розповіла, що департамент с/г виробництва Астарти обрав поля, де саме вони хочуть контролювати стан посівів. Починають працювати з 20 тис. га і надалі нарощуватимуть обсяги. При виборі пілотних підприємств пріоритет надали агрофірмам, які працюють з елементами точного землеробства ― це ТОВ «Житниця Поділля» та СТОВ «Мусіївське».

― Через API (програмний інтерфейс) застосунку Planet Labs ми інтегрували сервіс в свою систему AgriChain Scout. Налаштували обмін, підтягнули геометрію усіх полів, які були цікаві бізнесу, і кожного дня наша система опрацьовує по цих полях знімки, які надає компанія Planet Labs, ― зазначив менеджер проєктів AgriChain Анатолій Ковальчук.

Він додав, що наразі доопрацьовують технічну складову з налаштування коректного відображення геометрії деяких полів, після чого планують провести навчання спеціалістів агрономічної служби АСТАРТИ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram