Компанія Rail Cargo Group, яка входить у склад Австрійської федеральної залізниці (ÖBB), 6 травня доставила до Австрії перший поїзд з українською кукурудзою з України. Про це повідомив ЦТС.

Пунктом призначення став муніципалітет Ашах-ан-дер-Донау в окрузі Ефердинг Верхньої Австрії. Перед цим поїзд зробив зупинку на станції Кледерінг під Віднем, де його зустріли міністр сільського господарства Австрії Елізабет Кестінгер, посол України Василь Химинець і генеральний директор ÖBB Андреас Матта.

Сприяючи поставкам через створення “зелених коридорів”, ми допомагаємо Україні, яка інакше не змогла б експортувати свої товари. Наша мета — у майбутньому все більше позиціонувати Австрію як хаб для постачання сировини з України. Ми підтримуємо перевезення гуманітарної допомоги і хочемо зробити свій внесок в економічне виживання України. Тому ми регулярно возимо зерно з України в Європу і хочемо найближчим часом розширитися в цьому напрямку, — зазначив Андреас Матта.

Він додав, що ÖBB планує забезпечити не менше двох поставок зерна з України до Австрії на місяць. У складі кожного поїзда буде 25 вагонів-хоперів, що вміщають 1400 тонн вантажу.

Додамо, що Rail Cargo Group завжди займалася перевезеннями українського зерна. Однак в основному у напрямку північних регіонів Німеччини. З початком повномасштабної війни Росії проти України обсяги перевезень сільськогосподарських вантажів збільшилися: у березні-квітні RCG організувала 30 зернових поїздів з України, які перевезли 60 тис. тонн зерна.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram