Через активні воєнні дії деякі українські аграрії, серед іншого, зіткнулися з проблемою неможливості ґрунтового внесення мінеральних добрив. Очевидно, що це матиме наслідки для врожайності, однак частково нестачу міндобрив можна дещо компенсувати через листкове підживлення. Про це йдеться у матеріалі Без чого не буде врожаю? Найважливіше в технології вирощування за обмеженого доступу до ресурсів в умовах війни.

Звісно, повністю компенсувати ґрунтове живлення внесенням макро- та мікроелементів позакоренево не вдасться. Однак допомогти рослині отримати мінімально необхідну дозу поживних речовин можна. Є дві схеми, які будуть ефективними саме в такій ситуації для усіх культур.

Перша — для молодих рослин, щоб допомогти розвиватися кореневій системі. У цьому випадку рекомендовано застосовувати комплекс макро-, мікроелементів із переважним вмістом фосфору 1-2 кілограми або літри/га + карбамід 5 кг/га + сульфат магнію 2,5 кг/га.

Друга — для стимулювання розвитку зеленої листкової поверхні під час інтенсивної вегетації культур. У цьому випадку доцільним є комплекс макро-, мікроелементів із переважним вмістом азоту 1-2 кілограми або літри/га + карбамід 5 кг/га + сульфат магнію 2,5 кг/га.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram