80% українських свиногосподарств працюють стабільно

80% свиногосподарств України стабілізували роботу та не мають вагомих бар’єрів для господарювання. Про це повідомила пресслужба асоціації “Свинарі України” (АСУ).

На початку жовтня асоціація провела щомісячний моніторинг настроїв та очікувань виробників свинини. Опитування охопило сотню промислових свиногосподарств, які на початок 2022-го сукупно утримували близько 200 тис. основних свиноматок та 2,5 млн гол. загальної чисельності свиней.

— 80% опитаних свиногосподарств наразі працюють стабільно. 5 з них намагаються підтримувати роботу в умовах окупації або в безпосередній близькості до зони бойових дій. Крім цього, 15% підприємств-респондентів продовжують втілювати плани подальшого розвитку: відновлюють виробничі потужності після вимушеного скорочення та втрат, пов’язаних із військовою агресією, завершують проєкти будівництва та/чи реконструкції виробничих приміщень, нарощують поголів’я, виходячи на 100% завантаженість виробничих потужностей, — зазначили в АСУ.

Також “Свинарі України” повідомили, що низка операторів планує збільшити маточне поголів’я, в т.ч. завдяки репопуляції. Ще 5% опитаних свиногосподарств (близько 71 тис. гол.) завершили заплановане нарощування поголів’я, переважно за рахунок власної відгодівлі.

Детальний огляд ситуації на ринку свинини читайте: Ціни на свинину зростають. Що далі?

Щодо проблематики, то понад 80 із сотні опитаних свиногосподарств відзначили, що на початку жовтня не мають вагомих бар’єрів для ведення сталої роботи. Для решти ключовими проблемами наразі є брак кваліфікованих кадрів, невизначеність щодо газопостачання узимку та ціни нього, невизначеність щодо подальшої цінової динаміки на ринку кормових інгредієнтів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram