Глобальне потепління змінило кліматичні умови у всесвітньо важливому пшеничному поясі

Згідно з новим дослідженням, глобальне потепління в Індійському океані змінило кліматичні умови у всесвітньо важливому пшеничному поясі Австралії, зробивши їх більш посушливими. Про це пише The Guardian.

Наслідком такої ситуації стало серйозне падіння врожайності за останні три десятиліття. Вчені з Австралії та Китаю попередили, що, оскільки глобальне потепління продовжується, умови для вирощування пшениці стануть складнішими.

Дослідження, опубліковане в Nature Food, проаналізувало різні кліматичні явища, які вплинули на кількість опадів в Австралії з кінця 1800-х років, і використало моделі, щоб побачити, як це позначилося на врожайності пшениці.

Глобальне потепління спричинило зміну кліматичної моделі, відомої як Диполь Індійського океану (IOD). У позитивній фазі він стримує опади, а потепління клімату є основною рушійною силою до збільшення кількості позитивних явищ IOD. Власне, в останні десятиліття кількість позитивних фаз IOD помітно зросла, що відповідає зменшенню кількості опадів і падінню врожайності. Позитивні явища IOD найбільше вплинули на території, де вирощують пшеницю, під час них урожайність культури падає практично вполовину.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram