У ІІІ кварталі цього року сільське господарство України продемонструвало нижчі, аніж очікувалося результати зростання. В основному через повільніші темпи збирання врожаїв. Про це йдеться у коментарі Національного банку щодо зміни реального ВВП у ІІI кварталі 2021 року.

У Нацбанку зазначили, що у ІІІ кварталі тривало відновлення економіки після кризи 2020 року. Водночас фактичне зростання реального ВВП у річному вимірі виявилося нижчим за жовтневу оцінку НБУ.

Відхилення від прогнозу зумовлювалося насамперед повільнішим збиранням пізніх зернових та технічних культур, а також послабленням глобального попиту на продукцію гірничо-металургійного комплексу та високими цінами на енергоносії у світі, зазначили у Нацбанку.

Попри це там вважають, що у ІV кварталі 2021 року триватиме відновлення економіки та зростання реального ВВП. Цьому насамперед сприятиме надолуження темпів збирання врожаю та вища врожайність пізніх зернових і технічних культур. В НБУ зазначили, що це підтримуватиме як сільське господарство, так і суміжні сектори виробництво харчових продуктів, вантажні перевезення, гуртову торгівлю.

Водночас зазначили, що високі ціни на енергоносії, збільшення виробничих витрат бізнесу, а також нижчий транзит газу через Україну обмежуватимуть зростання економіки.

Додамо, що за інформацією НБУ реальний ВВП України у IІІ кварталі 2021 р. зріс на 2,7% у річному вимірі, а якщо порівняти з попереднім кварталом на 1,5% у сезонно скоригованому вимірі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram