Редакція GrowHow.in.ua 2023-02-06
ПАОП «Промінь» з Красноградського району Харківської області щороку на площі 100 га вирощує жито на сінаж. Цей досвід перейняли з-за кордону і вважають жито найкращою культурою для сінажу на корми. Про це в інтерв’ю «Я знаю, якою має бути модель багатої країни. Все дуже просто: не більше 5000 гектарів одні руки» розповів керівник господарства Євген Третяков.
Аграрій зазначив, що структуру посівних площ на господарстві не змінюють вже деякий час. Окрім 100 га жита, щороку там сіють кормові трави на площі до 400 га. Також на 1200 га вирощують пшеницю, до 500 га засіюють озимими та до 200 га — ярим ячменем. Також на 200 га вирощують горох, на 100 га — гречку, на 500 га — силосну кукурудзу. Соняшник та кукурудза на зерно ростуть на площі до 1000 га на полях «Променя».
— Жито — це відмінна культура на сінаж для корів. Крім того, це наша страховка: який би рік не був, ми матимемо той обсяг сінажу, який нам потрібен. Жито гарантовано буде. До речі, після збору сінажу, ми сіємо соняшник по нулю і збираємо другий врожай. З 15 травн ми збираємо жито на сінаж і вже 1 червня сіємо соняшник, — розповів Євген Третяков.
На полях господарства дуже хороший чорнозем. Аграрій розповів, що його дідусь колись жартував, що у такому ґрунті може прорости навіть руків’я лопати. Однак лише на природу фермер не сподівається. Має свої принципи і технології ґрунтообробітку, щоб отримувати хороші врожаї. Левову частку у технології займає органічне підживлення. Окрім рослинництва, «Промінь» має також тваринницьку ферму, відповідно і гній. Щороку вносять його орієнтовно на 2 тис. га.
— Ми перебуваємо в зоні ризикового землеробства, де не буває дуже рясних дощів. Тому ми бережемо кожну краплю. Це стосується і ґрунтообробітку, в якому ми зараз перебуваємо в перехідному періоді. Останні роки ми працювали так, щоб глибше 5 см не заходити в ґрунт, — розповів Євген Третяков. — Маємо для цього відповідну техніку — дискові борони Catros. Вони відмінно працюють, щільно перемішуючи ґрунт із пожнивними рештками. Зараз намагаємось повністю перейти на ноу-тілл. Однак озиме жито сіємо під Catros. Загалом цими дисковими боронами ми працюємо в один слід. Зібрали кукурудзи, пішов Catros, а за ним — відразу зернова сівалка сіє озимину. Так само й після соняшнику — працюємо Catros в один слід. Це потужна борона, після якої залишається чорна земля. Тому я вважаю, що техніка AMAZONE відпрацьовує на всі 100%.
Аграрій додав, що, спробувавши техніку AMAZONE, поступово перейшов на різні агрегати компанії. Зараз мають розумний розподільник добрив ZA-TS, яким працюють з продуктивністю 700 га на добу одним трактором. Раніше такий об’єм закривали 4 тракторами, відповідно 4 розподільниками, до роботи яких слід було залучити 4 операторів.
Крім того, на господарстві мають причіпний культиватор Centaur. Його використовують після внесення гною. З посівної техніки AMAZONE «Промінь» використовує дві зернові сівалки D9 6000-TC. Також мають причіпний обприскувач UG 3000, який відмінно себе зарекомендував у роботі з низькорослими культурами.
Читайте також: AMAZONE працює над універсальним інструментом для ультраповерхневого обробітку ґрунту
Євген Третяков зазначив, що колись мав нагоду побувати на заводах AMAZONE у рамках програми для українських фермерів. Також в рамках цієї програми аграрій придбав техніку виробника зі спеціальною знижкою від дилера ТОВ «АгроШлях». Зараз він дуже задоволений, що вдалося скористатися такими пропозиціями.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram