У Євросоюзі знижується споживання овочів та фруктів

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-06
За очікуваннями Freshfel Europe, за підсумками 2022 року споживання фруктів та овочів у ЄС може бути на 10% нижчою, порівняно з попереднім роком. Про це GrowHow повідомили в організації.

За даними Fresfel Europe, середнє споживання фруктів і овочів у 2021 році у ЄС становило 364 грами (150 г овочів і 215 г фруктів) на людину. Це на 2% більше, ніж роком раніше. Однак останні тенденції свідчать про скорочення споживання фруктів і овочів.

В організації зазначили, що споживання фруктів і овочів в ЄС все ще нижче від рекомендованої Всесвітньою організацією охорони здоров’я кількості — 400 грамів на день. Особливо низьким є рівень споживання серед молоді. Опитування статистичного бюро Eurostat показало, що лише 12% споживачів у ЄС їдять п’ять порцій фруктів і овочів на день. Також виявилося, що 33% людей не їдять фруктів і овочів щодня.

Читайте також: Світовий ринок перероблених фруктів та овочів досягне $467 млрд до 2027 р.

Занепокоєння Freshfel Europe висловили також щодо споживання фруктів та овочів серед населення з низькими доходами, оскільки знижується купівельна спроможність. Відтак споживачі змінюють купівельну поведінку, часто відмовляючись від якісних органічних плодів на користь дешевших товарів або купують менші обсяги.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram