У листопаді кількість транзакцій з купівлі-продажу с/г землі зросла на 37%, порівняно з жовтнем. Про це розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Сукупна площа проданих земельних ділянок у листопаді зросла на 43% і склала рекордні майже 38 тис. гектарів. За словами Романа Нейтера, це найбільші показники з часу відкриття ринку землі. Лідирує за активністю обігу с/г землі Харківська область. Тут за п’ять місяців продали майже 16,5 тис. гектарів землі.

NB: Як повідомили у Мінагрополітики, сукупна площа проданих ділянок у листопаді вперше перевищила 100 тис. гектарів.

Середньозважена ціна купівлі продажу залишається стабільною близько 39,8 тис. грн за гектар. За словами Романа Нейтера, існує певна відмінність ціни залежно від цільового призначення. Так, для товарної сільськогосподарської землі вона трохи менша (33,5 тис. грн за гектар), для землі особистого селянського господарства вища (46,6 тис. грн за гектар). За площею, більшість угод стосується товарної землі: 65,5% всіх проданих земельних ділянок. При цьому за кількістю угод лише 42,8% транзакцій стосувалися ділянок для товарного виробництва, натомість понад половина проданих ділянок це ділянки для ведення особистого господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram