Фактична розораність земельних ресурсів в Україні становить 53,9% це найвищий показник у світі. Про це повідомив Укрінформ за підсумками міжнародної конференції “Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості”.

Окрім цього на території України нараховується більш ніж 50% ґрунтів сільськогосподарських угідь, що зазнали ерозії, а площа деградованих і малородючих ґрунтів кожного року збільшується на 80–90 тис. га. Загалом на сьогодні чверть поверхні Землі складають деградовані ґрунти.

NB: Щороку кількість родючих земель в світі зменшується на 24 млрд тонн. Якщо так буде і надалі, то, за прогнозами експертів, у наступні 30 років до 95% ґрунтів на планеті можуть бути деградовані.

За результатами дослідження компанії “БТУ-Центр”, ситуація зі зниженням родючості ґрунтів присутня майже скрізь в Україні. Зокрема, 51% опитаних компанією аграріїв запевнили, що спостерігають процеси деградації на своїх полях. Найбільше “неякісних” земель сьогодні зосереджено в Харківській, Сумській, Донецькій, Луганській, Чернігівській, Кіровоградській та Миколаївській областях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram