Голова Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Дмитро Лось під час публічного обговорення на тему “Дружнє до довкілля виробництво” сказав, що в наступні п’ять років вимоги європейського Зеленого курсу (Green Deal) стануть ключовими на всіх експортних ринках української агропродукції. Про це повідомив Укрінформ.
Він зазначив, що Зелений курс невідворотний і нині Європейський Союз приймає все нові і нові стандарти. Зокрема, вони стосуються добробуту тварин, упаковки, екологізації виробленого продукту. Експерт вважає, що інші країни братимуть приклад з ЄС, впроваджуючи схожі стандарти.
— Давайте чітко розуміти, які виклики зараз стоять перед експортерами з точки зору екологізації процесів. Це європейський рівень, про це думає тільки Європа. Але результати останнього Саміту G7 такі, що Green Deal невідворотний для усіх, — заявив Дмитро Лось.
За його словами, найближчим часом у ЄС знову буде підвищено стандарти щодо транспортних заходів, і, можливо, через два-три роки ЄС почне враховувати, якою технікою обробляли поля, які хімікати використовували. Тож треба ці питання прораховувати вже зараз.
Більше про Зелений курс Європи читайте: Зелений курс Європи: ризики та можливості українського агросектору
Окрему проблему керівник бізнес-асоціації бачить у діяльності малих, крафтових виробників. Він зазначив, що в Україні фактично немає стандартів, за якими невеличке дрібне підприємство може виробляти крафтову продукцію.
— Ми повинні розробляти ці стандарти, враховуючи наші особливості. Тільки тоді в нас з’явиться програма допомоги малим товаровиробникам, — вважає Дмитро Лось.
Зазначимо, що публічне обговорення у межах Національного діалогу “Трансформація продовольчих систем: український контекст” за темою “Дружнє до довкілля виробництво” відбулося під егідою Мінагрополітики, Мінекономіки України та за підтримки FАО.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram