Голова Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Дмитро Лось під час публічного обговорення на тему “Дружнє до довкілля виробництво” сказав, що в наступні п’ять років вимоги європейського Зеленого курсу (Green Deal) стануть ключовими на всіх експортних ринках української агропродукції. Про це повідомив Укрінформ.

Він зазначив, що Зелений курс невідворотний і нині Європейський Союз приймає все нові і нові стандарти. Зокрема, вони стосуються добробуту тварин, упаковки, екологізації виробленого продукту. Експерт вважає, що інші країни братимуть приклад з ЄС, впроваджуючи схожі стандарти.

Давайте чітко розуміти, які виклики зараз стоять перед експортерами з точки зору екологізації процесів. Це європейський рівень, про це думає тільки Європа. Але результати останнього Саміту G7 такі, що Green Deal невідворотний для усіх, заявив Дмитро Лось.

За його словами, найближчим часом у ЄС знову буде підвищено стандарти щодо транспортних заходів, і, можливо, через два-три роки ЄС почне враховувати, якою технікою обробляли поля, які хімікати використовували. Тож треба ці питання прораховувати вже зараз.

Більше про Зелений курс Європи читайте: Зелений курс Європи: ризики та можливості українського агросектору

Окрему проблему керівник бізнес-асоціації бачить у діяльності малих, крафтових виробників. Він зазначив, що в Україні фактично немає стандартів, за якими невеличке дрібне підприємство може виробляти крафтову продукцію.

Ми повинні розробляти ці стандарти, враховуючи наші особливості. Тільки тоді в нас з’явиться програма допомоги малим товаровиробникам, вважає Дмитро Лось.

Зазначимо, що публічне обговорення у межах Національного діалогу “Трансформація продовольчих систем: український контекст” за темою “Дружнє до довкілля виробництво” відбулося під егідою Мінагрополітики, Мінекономіки України та за підтримки FАО.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram