Реалізація на практиці закону про стимулювання розвитку фермерських господарств посилить потенціал бюджетів сільських громад, вважає завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш. За його словами, нещодавно ухвалений закон містить низку норм, які стимулюватимуть розвиток високотоварних господарств населення та формування в Україні сімейного фермерства європейського типу з одного боку із незначним земельним банком, але з іншого з високим рівнем валової продукції в розрахунку на гектар угідь.

— З набуттям законом чинності високотоварні господарства населення отримають шанс скористатися перевагами офіційного статусу сільгосптоваровиробника. А зараз вони не зацікавлені в цьому через відсутність можливості оподаткування за спрощеною схемою — на основі нормативної грошової оцінки земельної ділянки, — зазначив експерт.



Найбільшим стимулом для реєстрації господарства є можливість пільгового порядку справляння єдиного соціального внеску (ЄСВ) із членів новостворених сімейних фермерських господарств (СФГ) на базі фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Таким чином, будуть сформовані сприятливі умови для діяльності високотоварних господарств населення у рамках правового поля. За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, чисельність таких суб’єктів з часом може вимірюватися сотнями тисяч, що матиме позитивний вплив на доходну частину бюджетів територіальних громад, в першу чергу, об’єднаних.

— Якщо аграрна складова Держбюджету-2019 міститиме належні обсяги фінансової підтримки у вигляді доплати державою частини єдиного соціального внеску на користь застрахованих осіб — членів/голови СФГ, практична реалізація положень законопроекту вже з наступного року може забезпечити до 0,5 млрд грн додаткових надходжень єдиного податку 4 групи до місцевих бюджетів, — резюмував Леонід Тулуш.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram