У 2021/22 маркетинговому році Україна має намір експортувати понад 60 млн тонн зерна. Про це повідомив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка під час круглого столу Міжнародної ради по зерну.

Він вважає, що у питанні нарощення експорту зерна серйозним викликом є забезпечення пропускної здатності українських морських портів.

За останні п’ять років потужність морських портів України збільшилася з 49,3 млн тонн у 2016 році до 81,5 млн тонн у 2021-му році. Сектор морських перевезень діє без затримок, в той час як ми спостерігаємо волатильність цін на залізничні перевезення. В цьому контексті стратегія українського Уряду направлена на розвиток інфраструктури, щоб зацікавити інвесторів цією галуззю, зазначив Тарас Качка.

За його словами, впровадження нових технологій сприятиме стійкості ланцюгів постачання і логістики, підвищенню прозорості та доступності даних, оптимізації витрат на експлуатацію та обслуговування, відповідності вимогам з декарбонізації.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram