За оцінками компанії InVenture, минулого року сукупна вартість угод M&A в агросекторі України склала $236 млн. Однак, враховуючи невисоку публічність та прозорість угод, експерти припускають, що розмір ринку M&A у сегменті фармінгу вищий як мінімум на 20%. Про це повідомив AgriDeal.

Таким чином агросектор за кількістю угод M&A в Україні залишається серед галузей-лідерів, поступившись першістю лише ІТ-сектору. Основні угоди в агросекторі України припадали на активи, пов’язані з рослинництвом. Рентабельність цього бізнесу у 2020-2021 рр. суттєво зросла внаслідок рекордного зльоту світових цін на зернові та олійні культури.

Фахівці зазначили, що на зростання інвестиційної активності в агросфері вплинули доступність для середнього агробізнесу комфортних умов кредитування, змога залучення фінансування без відчуження частки в активах та відкриття земельного ринку

NB: M&A розшифровується як mergers & acquisitions — злиття і поглинання — це угоди з об’єднання компаній.

На 2022 р. експерти не прогнозують бурхливого зростання кількості угод M&A у сільському господарстві України. Пояснюють це підвищеними очікуваннями власників щодо вартості агрокомпаній, адже ціни на сировинну сільськогосподарську продукцію тримаються на високому рівні. Також стримують зростання (особливо іноземних інвестицій) напружені взаємовідносини з РФ та ризик військового вторгнення.

Водначас експерти вважають, що угоди у 2022 р. таки відбуватимуться. Фінансова ліквідність, яку отримали агрохолдинги та фермери в сезоні 2020-2021 рр., інфляційний тиск, девальвація гривні, необхідність “прилаштувати кеш” стимулюватимуть бажання інвесторів придбати нові агроактиви.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram