Сільськогосподарські кооперативи Львівщини отримають фінансову підтримку

Сільськогосподарські кооперативи Львівської області можуть відшкодовувати з обласного бюджету до 70% вартості основних засобів, куплених у поточному році. Розмір такого відшкодування не може перевищувати 200 тис. грн для одного кооперативу.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.

–  Кооперація в сільському господарстві – єдиний шлях збереження конкурентоспроможності для середніх та дрібних виробників на внутрішньому ринку та зовні. Про це говорить досвід європейських країн. Ми впевнені, що масштабний кооперативний рух в Україні – це питання часу. Попри всі складності, пов’язані з об’єднанням аграріїв, ми вже не перший рік підтримуємо цей процес з обласного бюджету, відшкодовуючи левову частину витрат на закуплену техніку та обладнання, – говорить Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА.

Станом на 1 січня 2022 року у Львівській області зареєстровано понад 40 кооперативів, переважно молочного та плодово-ягідного напряму. Минулого року таку підтримку з обласного бюджету отримали 4 кооперативи на загальну суму 753,5 тис грн.

Загальний бюджет Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021–2025 роки у 2022 році становить 20,7 млн грн.

Для отримання фінансової підтримки кооперативам потрібно подати заявку з визначеним переліком документів, серед яких Проєкт розвитку кооперативу. Документи приймає департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram