За 8 місяців виробництво молока в Україні скоротилося на понад 15%

Photo by Mary Skrynnikova (unsplash.com)
За орієнтовними підрахунками, виробництво молока в Україні за вісім місяців поточного року скоротилося на 15,1% — до 5126,4 тис. т. Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

За словами аналітикині АВМ Яни Лінецької, промислові господарства забезпечили 1,7 млн т молока, що на 7,1% менше, ніж торік, а у присадибному секторі відбувся спад на 18,6% — до 3,4 млн т.

Згідно з попередніми розрахунками Держстату, близько третини промислового молока в Україні (майже 525 тис. т) і третини промислового стада корів (майже 123 тис. корів), припадає на регіони, де проходили бойові дії. Це має свої наслідки як для організації виробництва, так і для здоров’я тварин. До того ж території цих областей досі залишаються значною мірою замінованими, що ускладнює виробництво кормів в найближчій перспективі.

Водночас, фахівці зазначили, що попит на українські молочні продукти на експорт залишається досить сильним. Відновлення поставок до Китаю суттєво вплинуло, зокрема, на продажі молочної сироватки, що в короткостроковій перспективі буде підтримувати ринок на фоні активності сироварів.

В той же час, різке зростання цін на газ (+38% за два місяці) впливатиме на собівартість виробництва молочних продуктів. Тому, в короткостроковій перспективі ціни на молоко та молочні продукти можуть поступово зростати. Темпи приросту будуть залежати від активності імпортних ринків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram