90% виробників амаранту в Україні вирощують його за органічною технологією, а близько 30% з них мають органічний сертифікат. Про це повідомив AgroTrend.

В останні роки амарант набуває дедалі більшої популярності серед українських аграріїв. В середньому на полях України урожайність культури становить 1-2 тонни з гектара. Фахівці таку різницю пояснюють тим, що у сфері багато новачків, які ще не налагодили технологію вирощування для отримання гарної урожайності.

Сьогодні тонна органічного амаранту коштує 40 тис. грн. Тобто, вирощуючи культуру в Україні, можна отримати нормальну рентабельність. У нас є три центри, де ведеться селекційна робота. Найбільш популярні сорти амаранту від Харківського національного аграрного університету, зазначив голова ГО “Асоціація виробників амарнту та амарантової продукції” Олександр Дуда.

Зазначимо, що в Україні з амаранту виготовляють олію, борошно, шліфовану крупу, пластівці, хлібобулочні, кондитерські та макаронні виоби, сухі сніданки, лібці, фармацевтичні препарати та косметичні засоби, йогурти, горілчані вироби, медовий амарант, прикормки для риб, граноду, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, поп-амарант, екстракти, фіто-чай, мікрогрін, трав’яні гранули.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram