На Дніпропетровщині посіяли амарант за допомогою комбайну

Фото з Фейсбук-сторінки Олександра Дуди
На Дніпропетровщині у Софіївському районі під час збирання ячменю одночасно посіяли амарант, при чому — посіяли комбайном. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда.

Посів проводили на двох полях ячменю — 30 та 35 га. На одному полі норма висіву склала 1,7 кг/га, на іншому 1,9 кг/га. За словами Олександра Дуди, щоб заглибити насіння в сухий ґрунт та поборотися з багаторічними бур’янами, після посіву слід ще пройти полем агрегатом з турбодисками на глибину до 4 см.

В цьому році це вже друге господарство, яке обрало такий спосіб посіву амаранту… Він простий і надзвичайно ефективний висіваюча катушка, вісім насіннєпроводів та розкидачів дозволяють рівномірно розподілити насіння на ширину жниварки 6 м, — зазначив Олександр Дуда.

Він додав, що завдяки гарній роботі комбайнера та фермера-ноутіллера, на полях якого сіяли амарант, кількість падалиці ячменю мізерна, тому посів відбувся якісно. Для отримання сходів на господарстві чекатимуть дощу, а оцінити результат зможуть восени. За мету собі поставили зібрати тону зерна амаранту у середині жовтня.

Читайте також: З гектара амаранту можна отримати до 80 тис. грн

Експерт додав, що амарант на насіння слід сіяти до 15 липня, при пізніших термінах насіння може не визріти. Якщо ж амарант на полі виконує роль сидерата, то оптимальні терміни сівби починаються з 25 липня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram