Японія надасть $17 млн для збереження майбутнього українського урожаю

ФАО розпочала новий проєкт для українскьих аграріїв на суму $17 млн. Він має на меті допомогти українським фермерам зберегти новий урожай та забезпечити експорт найважливіших сільськогосподарських товарів. Про це повідомила фахівчиня з комунікації ФАО в Україні Вікторія Михальчук.

Проєкт фінансує уряд Японії. Він реалізується спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та спрямований на відновлення потужностей для зберігання зерна та функціональності ланцюжків постачання від збирання врожаю до експорту. Також однією з цілей проєкту є збереження виробничого потенціалу українських фермерів для забезпечення безперервності виробництва у майбутньому.

— Українські фермери годують себе, свої громади та ще мільйони людей по всьому світу. Забезпечення можливості для продовження ними виробництва, безпечного зберігання та отримання доступу до альтернативних ринків для продажу своєї продукції має дуже важливе значення для доступу до продовольства, — зауважив директор офісу ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості Рейн Паульсен.

У ФАО відзначили, що Україна входить до п’ятірки найбільших світових експортерів зерна. Щороку наша країна поставляє на світовий ринок понад 45 млн тонн зерна. Сьогодні залізничні та річкові маршрути не можуть компенсувати втрату експорту через морські шляхи. Як і розв’язати проблему вузьких місць у нових можливих ланцюжках постачання.

— У межах реалізації нового проєкту, що фінансується Японією, ФАО займеться розв’язання проблеми дефіциту сховищ через забезпечення дрібних виробників поліетиленовими рукавами для зберігання зерна, обладнанням для завантаження та розвантаження зерна. Також постачатимемо середнім виробникам і асоціаціям різні модульні контейнери для зберігання. Підтримку буде надано фермерам у десяти областях України: на сході, півдні, центрі та півночі країни, — розповів голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Крім того, проєкт надаватиме технічну підтримку Уряду для створення альтернативних маршрутів експорту зерна та сприятиме швидкому нарощуванню технічного потенціалу лабораторії в Ізмаїлі. Вона дасть змогу фермерам дотримуватись міжнародних стандартів, зокрема, здійснювати перевірку якості тваринної та харчової продукції на безпеку та сертифікацію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram