З 1 серпня е-ТТН будуть обов’язковими

е-ТТН
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-01
Сьогодні, 1 лютого, розпочалось тестування системи електронних товарно-транспортних накладних (е-ТТН). З 1 серня використання е-ТТН в Україні стане обов’язковим.

Під час обговорення запровадження е-ТТН експерти зазначили, що така система  зробить ринок вантажних перевезень прозорим, знизить рівень корупції та витрати у порівнянні з паперовими ТТН. Очікують також, що електронні накладні у перевезеннях стануть першим кроком до запровадження міжнародних е-CMR документів в Україні.

Зокрема, заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм вважає, що новий сервіс буде зручним для всіх учасників — і держави, яка позбудеться паперових документів у сфері вантажних перевезень, і бізнесу, який отримає нову швидкість обігу документів та взаєморозрахунків.

NB: При роботі з е-ТТН відправник, перевізник та одержувач зможуть одночасно працювати з документом, що дасть змогу прискорити проведення розрахунків.

Зазначимо, що робота над е-ТТН розпочалася ще у 2019 р. Військове вторгнення росії не зупинило роботу, хоча й уповільнило процес. Впровадження системи е-TTН здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури за підтримки Міністерства цифрової трансформації та USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», що під час реалізації проекту виступатиме адміністратором системи е-TTН.

Вже три компанії-провайдери ЕДО (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування роботи з системою. Перші дві вдало його завершили, а AgriChain отримала рекомендації щодо вдосконалення свого програмного забезпечення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram