Аналітики очікують, що у лютому експорт українського ячменю буде провальним

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-01
На українському зерновому ринку спостерігається наднизька ліквідність щодо ячменю та просідання темпів експорту. Про це GrowHow повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) з посилання на дані аналітичного відділу кооперативу «ПУСК».

Зараз тонна українського ячменю коштує $195. Аналітики вважають її неадекватною навіть з огляду на внутрішні ринки пшениці та кукурудзи, де цінові позначки вищі. Аналітик кооперативу ПУСК Олексій Тартаковський зазначив, що ячмінь має коштувати щонайменше $210 за тонну.

За очікуваннями, у лютому ринок ячменю буде депресивним, обсяги торгівлі зерном в портах зменшаться, що пов’язано з майбутнім переукладанням зернової угоди.

— Наразі існуючий попит з боку Румунії ще дає шанс продати ячмінь, далі можна прогнозувати просідання ринку. В Україні поточні запаси ячменю становлять близько 3 млн тонн — це значні обсяги. У минулі роки запаси ячменю в аналогічний період не перевищували 1,5 млн тонн. Зараз експорт в’ялий, а у лютому він буде провальним, — прокоментував Олексій Тартаковський.

Від додав, що цікавою є кон’юнктура на світовому ринку ячменю. Китай законтрактував велику партію французького зерна, обсяги якої не розголошують, але за неофіційною інформацією йдеться про 0,5 -1 млн тонн. Зазвичай Китай в цей час не контрактується, тому, ймовірно, через війну в Україні Китай відчуває майбутній дефіцит ячменю і шукає можливості закупити великі обсяги.

Водночас світовий попит на український ячмінь стримує складна і дорога логістика, зокрема занадто довгі терміни поставки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram