Вже більше місяця як Мінінфраструктури зробило можливим складання товарно-транспортної накладної (далі ТТН) в електронній формі.

Тепер можна оформити ТТН в електронній формі (далі е-ТТН) таким чином: підписати за допомогою електронного підпису водія і/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача. Сторони можуть внести в ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною. Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додають інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначаються правилами перевезень зазначених вантажів в паперовому та/або електронному вигляді.

При оформленні електронної ТТН супровідні документи також додають в електронній формі. Оформляють перевезення вантажів ТТН незалежно від умов оплати за роботу автомобіля. При використанні електронної ТТН замовник (вантажовідправник) друкує, підписує і надає водієві (експедитору перевізника) в одному примірнику паперову копію електронного ТТН для пред’явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху. Водій (експедитор перевізника) ставить свій підпис на паперовій копії електронної ТТН про прийняття ним вантажу до перевезення.

У тих випадках, коли в ТТН немає можливості вказати всі найменування вантажу, підготовленого для перевезення, до такої накладної замовник додає документ довільної форми з обов’язковим зазначенням відомостей про вантаж (графи 1-10 товарно-транспортної накладної).

За матеріалами Uteka

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram