Сівба озимих зернових культур подекуди вже стартувала, а в деяких регіонах триває підготовка. Як повідомляють спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області,  що для посіву необхідно використовувати насіння сортів та гібридів української та іноземної селекції, занесене до Реєстру сортів рослин України і перевірене на посівні якості.

Ці дані мають засвідчувати відповідні документи встановленої форми, зокрема «Сертифікат, що засвідчує посівні якості насіння».

Під час купівлі насіння агровиробник повинен вимагати у продавців документи на закуплене ним насіння. При реалізації насіння повинно супроводжуватись документами згідно ДСТУ 4138-2002. Ці документи видає споживачеві виробник чи реалізатор насіння та які передбачені ДСТУ 2240-93.

До них належать:

  • « Атестат на насіння» на добазове (оригінальне) та базове (елітне) насіння;
  • « Свідоцтво на насіння» на сертифіковане (насіння репродукцій);
  • « Свідоцтво на гібридне насіння» на насіння першого покоління гібридів.

Ці супровідні документи виписуються на основі Сертифікату, що засвідчує посівні якості насіння та Сертифікату, що засвідчує сортові якості насіння.

Крім того, насіння, яке підлягає реалізації повинно бути запаковане і промарковане етикетками встановленого зразка.

— У разі виникнення спірних питань між суб’єктами господарювання стосовно посівних якостей придбаного насіння, визначена офіційна процедура проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння (Постанова Кабінету Міністрів України від 18.08.2017р № 615 «Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу»), — наголошують спеціалісти.

Крім того, залишки насіння минулих років, які планують висівати під урожай 2020 року, необхідно перевірити на посівні якості, адже термін дії Сертифікату чотири місяці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram