Уряд відновив роботу над впровадженням е-ТТН

Уряд України посилює боротьбу з експортом зерна без повернення валютної виручки. Для цього прискорює запровадження електронної товарно-транспортної накладної е-ТТН, яка дасть змогу відстежувати рух зерна від господарств до портів. Про це повідомила пресслужба Кабміну.

Електронна товарно-транспортна накладна мала стати обов’язковою для всіх транспортних перевезень в Україні з 1 серпня 2022 р. Однак у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну та початком бойових дій роботу над проєктом було тимчасово призупинено. Зараз команда Міністерства інфраструктури з партнерами повертаються до роботи щодо розробки та впровадження цифрових ініціатив.

Мета проєкту впровадження е-ТТН — забезпечення прозорості процесу перевезення, що істотно спрощує взаємодію між вантажовідправником, перевізником і вантажоодержувачем. Усі операції стануть доступними учасникам в режимі реального часу.

— Швидка та ефективна логістика в умовах війни є основою обороноздатності держави та стабільного функціонування економіки. Завдяки таким проєктам як е-ТТН ми не тільки прискоримо логістику, але й зекономимо кошти бізнесу. Окрім цього, зможемо суттєво полегшити взаємодію держави та бізнесу, а також мінімізувати корупційні ризики, — прокоментував заступник Міністра інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.

За даними опитування, проведеного Мінінфраструктури, з 160 українських компаній приблизно 84% готові вже у ІІІ-IV кварталі 2022 року приєднатися до тестування е-ТТН.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram