В Україні офіційно заборонили експорт до росії

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про заборону експорту товарів з України до росії. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Постанова діятиме до дня припинення або скасування військового стану та припинення застосування рф “недружніх дій проти України”.

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. Адже, за даними статистики, за період із березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію рф становив лише $4,2 млн. Переважно це була продукція з чорних металів (на суму $4,189 млн) і хімічна продукція (на $57,2 тис.).

— Ми продовжуємо санкційний тиск проти рф. Ця постанова — ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції — це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні, — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.

Нагадаємо на початку квітня Україна встановила повне ембарго на імпорт товарів з росії.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram