Лібералізація торгівлі між Україїною та ЄС вже має помітні позитивні наслідки

Фото: Chekpoint
ЄС остаточно став основним торговельним партнером України, а експорт до ЄС зріс. Про це завила заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Вона зазначила, що депутати, безперечно, бачать ефекти від лібералізації торгівлі як для української, так і для міжнародної економіки.

— Екстрена підтримка, яку надав ЄС у забезпеченні торгівлі між Україною та ЄС — лінії солідарності, скасування мит, угода щодо автомобільного транспорту, дала неочікуваний результат: за результатами 8 місяців експорт з України до ЄС зріс 6% проти січня-серпня 2021 р. В натуральному вимірі також є приріст — на 1,7 млн тонн. Загалом експорт до ЄС становить $17,8 млрд, — зазначила Роксолана Підласа.

За її словами, комітет запропонував ВР звернутись до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу з проханням продовжити до кінця 2027 року термін дії пільгового режиму для українського експорту. Мова йде передусім про Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 від 30.05.2022 про тимчасові заходи з лібералізації торгівлі. Відповідний проєкт Постанови ВРУ зареєстрований на сайті під № 8075.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram